طراحی رابط کاربری | طراحی وبسایت

طراحی رابط کاربری

User Interface Design

رابط کاربری شاید اولین و مهم‌ترین قسمت از یک نرم‌افزار باشد که کاربر با آن در ارتباط است. دلیل این اهمیت این است که کاربر از طریق آن با نرم‌افزار ارتباط برقرار می‌کند. در نتیجه بدیهی است که نام آن رابط کاربری باشد! در واقع مهم نیست نرم‌افزار ما یک سایت اینترنتی باشد یا یک سیستم عامل یا حتی یک نرم‌افزار درون یک ماشین لباس‌شویی. مادامی که پای سخت‌افزار در میان باشد قطعا به نرم‌افزاری نیاز است که بتوان از آن استفاده کرد، و آن نرم‌افزار به یک رابط کاربری نیاز دارد که کاربر نهایی بتواند به راحتی با سیستم یا سایت یا ماشین لباس‌شویی موردنظر کار کند. حالا که اندکی با مفهوم رابط کاربری آشنا شدیم بهتر است کمی تخصصی‌تر به آن نگاه کنیم. از آنجایی که موضوع صحبت و کار ما سایت‌های اینترنتی هستند بهتر است در همینه زمینه کمی دقیق‌تر شویم.

این بار که یک سایت اینترنتی را در مرورگر خود مشاهده کردید کمی با دقت بیشتر به آن نگاه کنید. احتمالا نام یا لوگوی آن سایت را در قسمت بالای آن ببینید. در کنار آن احتمالا چند نوشته مانند درباره‌ی ما، تماس با ما و… . شاید در زیر این بخش یک اسلایدر از چند عکس که در حال جابه‌جا شدن هستند. در زیر آن متن یا عکسی دیگر و به همین ترتیب. در حقیقت رابط کاربری یک وبسایت مجموعه‌ای از متن، عکس، ویدیو، اشکال هندسی و عناصر گرافیکی است.

تخصص و مهارت یک طراح رابط کاربری در این است که بتواند عکس، متن، عناصر گرافیکی و… مناسب را انتخاب کند. نکته‌ی حساس و مهم دیگر این است که بتوان این عناصر را که قرار است رابط کاربری ما را تشکیل بدهند، به درستی در کنار هم قرار بدهیم. به طور خلاصه انتخاب و به کارگیری این عناصر ضامن موفقیت یک رابط کاربری هستند.

در نکوسایت با توجه به نیاز کاری  و زمینه‌ی فعالیت، سلیقه‌ی کارفرما، و اصول طراحی رابط کاربری سعی بر طراحی و پیاده‌سازی یک رابط کاربری داریم که به خوبی بتواند نیاز کارفرما را برآورده کند. بعد از مراحلی مانند

  • تعیین نیازمندی‌های پروژه
  • انتخاب رنگ سازمانی و اصلی وبسایت
  • تعیین عناصر لازم و یا دلخواه برای نمایش در وبسایت
  • طراحی وایرفریم یا پیش طراحی اولیه
  • و…

به سراغ طراحی رابط کاربری خواهیم رفت.

در پروسه‌ی طراحی رابط کاربری به صورت مرحله به مرحله پیشرفت پروژه با کارفرما چک خواهد شد. همچنین تغییرات درخواستی کارفرما طی فرآیند چک کردن پیشرفت پروژه اعمال می‌شود.

برای ثبت سفارش طراحی رابط کاربری وبسایت خود می‌توانید از یکی از دو روش زیر استفاده کنید. در صورت استفاده از فرم تماس برای ثبت سفارش،اگر قصد سفارش برای پیاده‌سازی وبسایت خود را نیز دارید، لطفا تیک گزینه‌ی مورد نظر خود را بزنید. برای مثال در صورتی که می‌خواهید طراحی وبسایت شما به صورت کامل توسط نکوسایت انجام شود، باید تمامی گزینه‌ها را انتخاب نمایید. یا به طور مثال اگر رابط کاربری خود را از پیش طراحی نموده‌اید و می‌خواهید اجرا و تبدیل آن به وردپرس توسط ما انجام شود، باید گزینه‌ی طراحی سایت و پیاده‌سازی رابط کاربری را انتخاب نمایید.

ثبت سفارش از روش‌های سریع‌تر

برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

ثبت سفارش از روش فرم تماس

برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

validate

درخواست شما با موفقیت ثبت شد!

در سریع‌ترین زمان ممکن با شما تماس خواهیم گرفت.